PTM

Stopień ochrony IP68 — wodoodporny

For the use in wet environments.

Stopień ochrony IP68 — wodoodporny

Charakterystyka

Nasze silniki o stopniu ochrony IP68 są całkowicie wodoodporne, nawet w ekstremalnych warunkach. Oznacza to, że silniki nie tylko chwilowo mogą wchodzić w kontakt z cieczami, ale można je na stałe zanurzyć w wodzie. To samo dotyczy środowisk, w których występuje zapylenie. Nasze silniki IP68 są dostępne w dwóch wersjach:

  • IP68 w obudowie aluminiowej
  • silniki odporne na działanie wody morskiej do głębokości 40 metrów

Nasze silniki ze stali nierdzewnej FDA również posiadają stopień ochrony IP68. Proszę kliknąć tu.

Silniki pneumatyczne odporne na działanie wody morskiej

Nasze silniki pneumatyczne odporne na działanie wody morskiej wytrzymują agresywne działanie wody morskiej nawet w ekstremalnych warunkach i pozostają całkowicie wodoodporne. Stopień ochrony IP68 do głębokości 40 m.

Przykładowe zastosowania

  • platformy wiertnicze
  • przemysł stoczniowy
  • sprzęt do nurkowania

Raport użytkownika

Silnik na sprężone powietrze zasilający wózek inwalidzki

Laboratorium Human Engineering Research Laboratories (HERL) na Uniwersytecie w Pittsburghu zaprojektowało i zbudowało wodoodporny wózek inwalidzki całkowicie zasilany sprężonym powietrzem. Uniwersytet zdecydował się na wykorzystanie do tego celu silnika na sprężone powietrze PTM mechatronics GmbH, ponieważ posiada stopień ochrony IP68, tzn. jest wodoodporny i może być trwale zanurzany w wodzie.

Nowy wózek o nazwie PneuChairTM zadebiutował w kwietniu 2017 r. w Morgan's Wonderland, 25, 25-akrowym parku rozrywki w San Antonio w stanie Teksas i jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Morgan's Wonderland obecnie posiada 10 wózków PneuChair w otwartym na wiosnę 2017 r. parku wodnym „Wyspa Inspiracji”.

Silnik na sprężone powietrze stosowany w sytuacjach awaryjnych

Nasz klient, wiodąca firma w obszarze technologii kompozytowych, korzysta z silnika o stopniu ochrony IP68 do zabezpieczania przed rozerwaniem rurociągu. W przypadku zagrożenia silniki poruszają „zaworami” wewnątrz rur i bezpiecznie je zamykają. Nasze silniki są stosowane również na zewnątrz pomieszczeń. Nawet w trudnych warunkach atmosferycznych silniki IP68 działają niezawodnie. Taki stan gwarantują przeprowadzane co tydzień próby. Według naszego klienta nasze silniki są, w porównaniu do silników elektrycznych, znakomite ze względu na prosty montaż i obsługę.

Rozmiary i akcesoria

Nasze silniki są dostępne w różnych rozmiarach i z różną mocą znamionową. Oferujemy silniki odpowiednie dla Państwa potrzeb.

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia dodatkowego i możliwych do wyboru opcji, nasze silniki mogą zostać zintegrowane w każdym z Państwa rozwiązań. Oferujemy możliwość dostosowania silnika PTM do Państwa potrzeb.

Pliki do pobrania